STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
  TEISINĖ INFORMACIJA
  KORUPCIJOS PREVENCIJA
  VEIKLOS SRITYS
  TIKSLIEJI MOKSLAI IR INŽINERIJA
  ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
  MOKYKLA
  BENDRUOMENĖ IR SAVIVALDA
  TVARKOS IR TAISYKLĖS
  INFORMACIJA TĖVAMS
  PASLAUGOS
  NUORODOS
 

 

 

   
 

Renginių nuotraukos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2023-2024 m.m.


Vasario 14 d. - Patyriminė diena

Vasario 14 d. Ragainėje buvo kupina ne tik dėmesio vieni kitam, bet ir Lietuvai Visa mokyklos bendruomenė matavo, braižė, kirpo, klijavo, rašė scenarijų, vaidino, filmavo, dainavo, įrašinėjo, ilgai montavo, kad jau vasario 16-osios vidurnaktį įteiktų pačią nuoširdžiausią, kūrybiškiausią ir inžinieriškiausią dovaną Lietuvai.

nuotraukos


Vasario 9 d. - Išmanioji diena

"Išmanioji diena" Ragainėje - kitokio, kitur ir kitaip mokymosi ir patyrimų diena.
Pirmokai Baltų kultūros pažinimo centre "Baltų kelias" 3D rašikliu kūrė savo simbolius. Ši inovatyvi priemonė leido žaismingai eksperimentuoti, mėgautis spalvų, formų, linijų įvairove, ugdė kūrybiškumo, pažinimo kompetencijas.
Antrokai "Išmaniojoje mokykloje" aiškinosi, ar robotas gali kurti meną ir kaip pasaulį keičia virtuali realybė.
Trečiokai gamtos paslaptis aiškinosi ir tyrinėjo Šiaulių gamtininkų centre.
Ketvirtokai sprendė vaizdų detektyvus ir kūrė originalius magnetukus Šiaulių dailės galerijoje.
Penktokus daugybę iššūkių įveikti ir pasimatuoti gimnazisto batus pakvietė Šiaulių Saulėtekio gimnazija.
Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos STEAM centre šeštokai tapo tikrais mokslininkais ir taikydami mokslo žinias praktikoje modeliavo telefono laikiklius bei gamino ekologišką lūpų balzamą.
Septintokai, dalyvaudami Šiaulių techninės kūrybos centro organizuojamoje iniciatyvoje "Merginos moksle", sprendė dilemą - moterys ar vyrai padarė konkrečius mokslinius atradimus, o naudodami dirbtinio intelekto įrankius kūrė šiuolaikinės mokslininkės portretus.
Aštuntokai inžinerijos užduotis bandė įveikti S. Daukanto inžinerijos gimnazijoje.

nuotraukos


Gruodžio 4 d. - Kūrėjo diena

Mokykloje organizuotos kūrybinės dirbtuvės "Kalėdinis sodas". Jų metu mokiniai susipažino su tradicinių šiaudinių sodų rišimo tradicijomis ir technika. Visi mokiniai konstravo po sodo elementą, kurie buvo sujungti į vieną didelę konstrukciją.

nuotraukos


Lapkričio 30 d. - Tyrėjo diena

Visi mokiniai dalyvavo patyriminėse veiklose miesto gimnazijų laboratorijose, kultūros įstaigose ir kitose erdvėse. Šios dienos veiklų idėja - pažinti, patirti, suprasti.

nuotraukos


RESPUBLIKINĖ VIKTORINA - PROTŲ MŪŠIS „PRALEIDŽIU PROGĄ PASITYČIOTI 2024!"

Ketvirtadienį, kovo 28 d., mokykloje įvyko RESPUBLIKINĖ VIKTORINA - PROTŲ MŪŠIS „PRALEIDŽIU PROGĄ PASITYČIOTI 2024!". Šios viktorinos tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į patyčių ir smurto prieš vaikus problemas, formuoti teigiamas nuostatas į pagarbų ir draugišką tarpusavio bendravimą. Mūsų mokyklai delegavo 7a klasės mokinių komanda: Dovilė M., Adrija T. ir Agota L. Viktorinai pasiruošti padėjo socialinė pedagogė Jolanta R. Dėkojame komandai už puikiai atliktas teorines ir praktines veiklas.


Pilietinė iniciatyva „Tolerancijos žibintas“

Ragainės progimnazija prisijungė prie Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos inicijuojamos pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos žibintas“. Šios iniciatyvos tikslas, kad mokiniai kuo anksčiau suprastų tolerancijos žodžio reikšmę ir mūsų visuomenėje būtų daugiau tolerancijos. Šių metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos žibintas. Rudenį yra mažiau šviesos, kurios reikia bet kuriai gyvai būtybei. Šviesa asocijuojasi su gėriu, pozityvumu. Pasaulyje vykstant kariniams konfliktams, svarbi tampa mintis, jog šviesa turi nugalėti tamsą. Todėl šių metų simbolis – Tolerancijos žibintas skirtas nešti toleranciją, gėrį, pakantumą, kuris turi įveikti blogį. Mokiniai gamino žibintus technologijų pamokose, klasių valandėlėse ir Tolerancijos dieną mokyklą nušvietė žibintų šviesa. Šviesa ir viltis, kad būsime tolerantiškesni vieni kitiems: kitaip atrodantiems ar turintiems kitokį požiūrį.

nuotraukos


Mokinių dalijimas patirtimi

Vertybių savaitė- tradicinis Ragainės progimnazijos renginys, kurio veiklose akcentuojamos mokyklos prioritetinės savybės: saugumas, sveikata, teisingumas, atsakingumas, tolerantiškumas, draugiškumas, kūrybiškumas. Viena iš veiklų – Draugiškumo diena. Tą dieną visose klasėse – nuo pačių mažiausių priešmokyklinės ugdymo grupės iki 8-okų – apsilankė Mokinių tarybos nariai ir organizavo komandos stiprinimo, draugiškumo skatinimo žaidimus. Žaidimai atkeliavo iš programos „Tūkstantmečio mokyklos I“ stovyklos „Motyvatorius“. Šioje stovykloje dalyvavę mokiniai grįžo ne tik su gerais įspūdžiais, bet ir patirtimi, kuria noriai dalijosi su kitais mokyklos mokiniais. Žaidimus organizavo programos „Tūkstantmečio mokyklos I“ stovykloje „Motyvatorius“ dalyvavusios mokinės: Goda Jonaitytė (8a), Gabija Mačiūnaitė (8b), Augustė Strelcovaitė (8a), Dovilė Mikliūtė (7a).

Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšomis. #Tūkstantmečiomokyklos

nuotraukos


Iniciatyva „Rašau, nes noriu pasakyti...“

Viena iš veiklų Vertybių savaitėje – iniciatyva „Rašau, nes noriu pasakyti...“ . Mokiniai lietuvių kalbos pamokose rašė laiškus mokytojams. Laiškuose išsakė tai, ko anksčiau galbūt nerado tinkamos progos pasakyti: padėkoti, pasidžiaugti, pasidalinti emocijomis, prisiminus kažkokį įvykį. Ačiū rašiusiems. Gavusieji laiškus nuoširdžiai džiaugiasi.

nuotraukos


Iniciatyva „Niekieno vaikai"

Ragainės progimnazija prisijungė prie iniciatyvos „Niekieno vaikai" kvietimo organizuoti Pyragų dieną, Progimnazijos bendruomenė labai noriai dalyvavo akcijoje. Ačiū kepusiems keksiukus ir pyragus, ačiū pirkusiems. Dėkojame Mokinių tarybai už prekybos organizavimą net dvi dienas. Surinkta suma - 809 Eur bus skirta ,,Niekieno vaikų" iniciatyvos savanoriams, kurie lanko ir rūpinasi vienišais vaikais ligoninėse. Gerus darbus daryti gera.

nuotraukos


Geltona diena Ragainėje

Vertybių savaitė – tradicinis mokyklos renginys. Visą savaitę mokykloje vyksta veiklos, kuriose akcentuojamos prioritetinės progimnazijos vertybės. Antradienis mokykloje – Draugiškumo diena. Aprangos kodas – geltona spalva, kaip šilumos ir draugiškumo ženklas. Tą dieną mokykla nušvito geltona spalva ir draugiškomis šypsenomis.

nuotraukos


Akcija „Draugystės apyrankė“

Viena iš Vertybių savaitės veiklų – akcija „Draugystės apyrankės“. Mokinių taryba suorganizavo kūrybines dirbtuvėles, kurios veikė per pertraukas. Džiugu, kad buvo daug norinčių pasipuošti mokyklos spalvų draugystes apyranke.

nuotraukos


Akcija „Bet kas, tik ne kuprinė“

Vertybių savaitė mokykloje baigėsi linksma akcija „Bet kas, tik ne kuprinė“. Mokiniai, kaip ir kasdien, į mokyklą atėjo nešini vadovėliais, sąsiuviniais kitomis priemonėmis, reikalingomis pamokose, tik visa tai buvo sudėta ne į įprastas mokyklines kuprines. Nustebino mokinių išradingumas ir kūrybiškumas. Smagu buvo matyti koridoriuose ir klasėse tiek įdomių vaizdų, kurie sukėlė gerą nuotaiką. Penktadienis mokykloje buvo linksmas.


Mokytojų diena Ragainėje

 

nuotraukos


Savęs pažinimo, savidisciplinos ir savireguliacijos įgūdžių lavinimo diena.

8a klasės rytas su "Drama be dramų".
— Koks aš esu?
— Kas yra vaidmuo ir koks mano vaidmuo klasėje?
— Kaip mane įtakoja (o gal ne) kiti?
Kiek klausimų - tiek ir atsakymų. Susimąstymo akimirkų, juoko, savęs ir kitų pažinimo diena.

nuotraukos


Rugsėjo 26-oji - Europos kalbų diena

Rugsėjo 26-oji - Europos kalbų diena, kuri minima jau nuo 2001 metų. Šiais mokslo metais Ragainės progimnazijos mokiniai kūrė „Kalbų medį”, kurį papuošė savo delnais - ant jų puikuojasi mokinių mintys, kodėl verta mokytis kalbų, ir palinkėjimai lietuvių, rusų, vokiečių ir anglų kalboms. Žinoma, neapsieita ir be linksmos dalies. Anglų kalbos pamokų metu mokiniai atliko interaktyvias užduotis naudodami „Kahoot” platformą, o per lietuvių kalbos pamokas septintokai ir aštuntokai bandė rasti atsakymus į įdomius klausimus žaisdami „Protų mūšį”.

nuotraukos


Rugsėjo 25 d. vyko Sveikatingumo diena.

1-8 kl. mokiniai dalyvavo įvairiose sveikatos stiprinimo, sveikos gyvensenos įgūdžių lavinimo veiklose.

nuotraukos


Šiaulių dienos 2023. Šventinė miesto gimtadienio eisena

Šiaulių miestas šventė 787-ąjį gimtadienį. Kaip ir kasmet šiauliečiai buvo kviečiami dalyvauti šventinėje eisenoje. Ragainės progimnazijos bendruomenė nuotaikingai prisijungė prie eisenos ir dovanojo žiūrovams gerą nuotaiką.

nuotraukos


Rugsėjo 1-osios šventė Ragainės progimnazijoje

Rugsėjo 1- oji – šventė mokytojams, mokiniams ir jų tėvams, o pirmokėliams ši diena ypač svarbi - juk pirmą kartą įžengia į mokyklą. Jų pasveikinti į klases atėjo vyriausieji mokyklos mokiniai - aštuntokai. Jie pasidžiaugė, kad pirmokai ateina į žinių pasaulį ir paprašė mokytojas pasodinti simbolinę karčią mokslo šaknį, iš kurios išaugs saldus mokslo vaisius."
Aštuntokai atvedė pirmokus į mokyklos kiemą, kur vyko Mokslo ir žinių dienos šventė. Skambant mokyklos dainai į dangų pakilo tiek balionų, kiek pirmokų šiais mokslo metais pirmą kartą pravėrė mokyklos duris.

nuotraukos

nuotraukos


2022-2023 m.m.


Fizinio aktyvumo svarba ir nauda

Atlikus Ragainės progimnazijos mokinių sveikatos rodiklių apžvalgą, nustatyta, kad apie 24 proc. visų mokinių turi per didelį kūno masės indeksą. Iš jų 17,5 proc. mokinių turi antsvorio, o 6,5 proc. vaikų yra nutukę. 11,7 proc. ragainiukų turi per mažą kūno masės indeksą. Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, ragina atkreipti dėmesį į šią situaciją ir primena, kad fizinis aktyvumas yra svarbus dėl daugelio priežasčių, įskaitant ligos rizikos mažinimą, ilgaamžiškumo ilginimą ir optimalios psichinės bei fizinės savijautos skatinimą. Pagarba ir meilė savo kūnui yra labai svarbi.

nuotraukos


Pirmosios pagalbos mokymai Ragainės progimnazijoje

Pirmoji pagalba gali tapti lemtingu žingsniu siekiant išgelbėti nukentėjusio žmogaus gyvybę, tačiau tikrai ne kiekvienas žino, kaip ją suteikti. Teorinių ir praktinių žinių įgijimo galimybę sausio mėnesį turėjo progimnazijos septintokai. Visuomenės sveikatos specialistė mokiniams dėstė bendrąsias pirmosios pagalbos taisykles, mokė dirbtinio gaivinimo, Heimlicho manevro. Taip pat ragainiukai susipažino su defibriliatoriaus ir turniketo naudojimo metodais bei sužinojo, kaip padėti kraujuojančiam žmogui. Linkėjimas visai progimnazijos bendruomenei – kad niekada netektų teikti pirmosios pagalbos, tačiau jei prireiks, kad žinotumėte kaip tai daryti!

nuotraukos


Pasaulinės AIDS dienos minėjimas Ragainės progimnazijoje

Gruodžio pirmoji žymima kaip Pasaulinė AIDS diena. Šią dieną 1988 metais inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija. Pasak PSO, nors per pastaruosius dešimtmečius buvo pasiekta didelė pažanga kovoje su AIDS, tačiau ŽIV pandemija vis dar kelia grėsmę pasauliui.

Šiais metais AIDS dieną minėjo Ragainės progimnazijos aštuntokai. Paskaitas ir viktorinas vedė mokytoja Akvilina Avlašenkienė ir VSS Skaistė Drupė. Mokiniams buvo pristatyta ŽIV/AIDS statistika, ligos istorija, plitimo būdai, infekcijos prevencinės priemonės, ligos diagnozavimo ir gydymo būdai. Didieji ragainiukai įdėmiai klausė naujos informacijos ir aktyviai įsitraukė į diskusiją bei konkuruodami tarpusavyje drąsiai atsakinėjo į užduotus klausimus.

AIDS - įgytasis imuninio nepakankamumo (imunodeficito) sindromas – neišgydoma infekcinė liga, kurią sukelia žmogaus imunodeficito virusas (ŽIV). ŽIV infekcijai progresuojant imuninė sistema palaipsniui silpsta ir organizmas tampa nepajėgus apsiginti nuo infekcijų ar ligų.

nuotraukos


Sveika mityba yra tokia, kuomet organizmas gauna visas jam reikalingas medžiagas ir energiją idealiam svoriui palaikyti.

Atlikus Ragainės progimnazijos mokinių gyvensenos apžvalgą, nustatyta, kad apie 24 proc. visų mokinių turi per didelį kūno masės indeksą. Iš jų 17,5 proc. mokinių turi antsvorio, o 6,5 proc. vaikų yra nutukę. 11,7 proc. ragainiukų turi per mažą kūno masės indeksą. Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, ragina atkreipti dėmesį į šią situaciją ir primena, kad sveika mityba yra svarbi dėl daugelio priežasčių, įskaitant kūno maitinimą, reikalingų maistinių medžiagų įsisavininmą, ligos rizikos mažinimą, ilgaamžiškumo ilginimą ir optimalios psichinės bei fizinės savijautos skatinimą. Pagarba ir meilė savo kūnui yra labai svarbi. Tėvų, mokytojų pavyzdys vaikams yra labai stiprus. Padėkime vieni kitiems būti sveikais, linksmais, energingais ir pasitikinčiais savimi.

nuotraukos


Šiandien apie burnos higienos svarbą kalba mokslas, ir turbūt jau niekam nereikia įrodinėti, kodėl tinkamai pasirūpinti burnos sveikata yra labai svarbu!

Atlikus nuasmenintų duomenų apie Ragainės progimnazijos mokinių gyvenseną apžvalgą, nustatyta, kad apie 34 proc. visų mokinių turi per aukštą bendrą (KPI+kpi) indeksą. KPI indeksas, kur K - ėduonies pažeistų dantų skaičius, P - plombuotų dantų skaičius, I - išrautų dantų skaičius. Svarbu paminėti, kad mokinių, pateikusių formos Nr. E027-1 II dalį, yra ~ 87 proc. Likusių mokinių burnos sveikatos būklė yra nežinoma. Tai reiškia, kad šiek tiek daugiau nei trečdalis visų mokinių turi vienokių ar kitokių dantų problemų. Didžiausias procentas ėduonies pažeistų ir plombuotų dantų yra tarp 7-8 metų vaikų.

nuotraukos


Šiaulių dienų šventinė eisena

 

nuotraukos


Rugsėjo 1-osios šventė Ragainės progimnazijoje

 

nuotraukos

nuotraukos


2021-2022 m.m.


Aštuntokai Šv.Velykoms jau pasiruošę!

Biologijos pamokose buvo supažindinti, su kokiomis gamtinėmis ir dirbtinėmis medžiagomis galima išmarginti kiaušinius svarbiausiai pavasario šventei. Keletą būdų ir išbandė. Kaip manote, ar pavyko?

nuotraukos


Projektas „Tuko atradimų laboratorija“

Progimnazijoje startavo miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikams skirtas projektas „Tuko atradimų laboratorija“. Šią savaitę laboratorijoje viešėjo ir Tuko veiklas išbandė „Pasakos“ darželio auklėtiniai: gamino muilą, pro mikroskopus stebėjo „nematomus“ dalykus.

nuotraukos


2022 metų Mokslo mėnesio 5-8 klasių STEAM protmūšis

2022 metų Mokslo mėnuo baigėsi 5-8 klasių STEAM protmūšiu, kuriame I vietą iškovojo 7B klasė, II - 6A, III - 8A. Visų emocijų nepavyko užfiksuoti nuotraukose, bet jų buvo iš ties daug. Sveikiname nugalėtojus!

nuotraukos


Aštuntokai virė mitybinę terpę mikrobams auginti

Dažnai girdim gąsdinimus, kad mus supa vien bakterijos ir mikrobai. 8b klasės mokiniai atliko tyrimus ir pabandė pasižiūrėti, kas gi auga ant tokių kasdieninio naudojimo daiktų, kaip telefonas, tušinukas, pinigai ir kita. Aštuntokai virė mitybinę terpę mikrobams auginti, kitą dieną ėmė mėginius nuo įvairiausių paviršių. Po poros dienų pastebėjo petri lėkštelėse užaugusias bakterijų kolonijas ir suprato, kuriuos daiktus, vietas reikėtų dažniau plauti, nuvalyti, dezinfekuoti.

nuotraukos


Eksperimentai

Mokslo mėnuo, pilnas mokiniams netikėtumų, tęsiasi!! Šią saulėtą kovo dieną Ragainėje 5-6 klasių mokinius džiugino eksperimentai, kuriuos atliko mėgintuvėlis.lt komanda iš Vilniaus.

nuotraukos


Konkursas „Dizaino iššūkis mokyklos bibliotekai papuošti“

Šaunus būrys 7-8 kl. mokinių, besidominčių dizainu, dalyvavo kūrybinių darbų konkurse „Dizaino iššūkis mokyklos bibliotekai papuošti“. Mokiniai pasiuvo pagalvėles, kurios puošia mokyklos biblioteką, suteikia jaukumo. Ačiū jauniesiems dizaineriams-siuvėjams ir jų mokytojai L. Janionytei. Kviečiame apsilankyti bibliotekoje ir pasidžiaugti gražiais mokinių darbais.

nuotraukos


Steam protmūšis

Įsibėgėjus mokslo mėnesiui, buvo surengtas pavasario sezono Steam protmūšis, kuriame I vietą iškovojo 6b klasė, vienu tašku pralenkusi aštuntokus! Sveikiname!

nuotraukos


Europos pinigų viktorina

Įsibėgėjant STEAM mokslo mėnesiui - dar vienas renginys. Septintų ir aštuntų klasių mokinių komandos dalyvavo jau tradicinėje Europos pinigų viktorinoje. Tiesioginės transliacijos Youtube kanale metu, žaisdami Kahoot platformoje, mokiniai kartojo ir gilino finansinio raštingumo žinias.

nuotraukos


Su Kovo 11-ąja

Vertinkime, didžiuokimės Savo Laisve, kurioje džiaugsme ir bėdoje persipina visų Mūsų likimai. Respublikinės akcijos „Kuriame kartu laisvės apyrankę“ akimirkos.

nuotraukos


Užgavėnės Ragainėje

Pirmoji pavasario diena sutapusi su Užgavėnėmis. Dainos, žaidimai, skaitymas ir skaičiavimai. Svarbiausias akcentas- blynai! O jau tų blynų gausi įvairovė, o jau jų skanumėlis! Trečiokai žiemą išvarė.

nuotraukos


Tuko atradimų laboratorija

Mokslo mėnuo Ragainės priešmokyklinukus pasitiko smagiai - apsilankymu „Tuko atradimų laboratorijoje". Čia vaikai sužinojo, kam naudojami mikroskopai, atliko eksperimentą, kaip „bakterijos bijo muilo". O didžiausias džiaugsmas - pačių pasidaryti muiliukai! Ačiū šaunioms Ragainės progimnazijos mokytojoms - Ingridai ir Akvilei.

nuotraukos


8a klasė lankėsi Jaunųjų gamtininkų centre.

Mokslo mėnuo įsibėgėjo. 8a klasė lankėsi Jaunųjų gamtininkų centre. Ten susipažindino su Gyvūnijos sode apgyvendintais, žmonių atiduotais įvairiausiais gyvūnais. Aštuntokams edukatorė suteikė žinių apie egzotinius, naminius gyvūnus, jų poreikius, gyvenimo trukmę, supažindino mokinius su gyvūnų auginimu namų sąlygomis, jų priežiūros darbais, reikiamomis priemonėmis ir išlaidomis jų išlaikymui. Na, o įdomiausia dalis buvo ta, kada kiekvienas galėjo palaikyti norimą gyvūną.

nuotraukos


Skautai jėga!

Triukšmingą miestą iškeitėme į pavasariu alsuojančią gamtą. Žygiavome ir stengėmės nepasiklysti. Laikas praleistas gamtoje niekada neprailgsta, ypač, kai joje būnant dar ko nors ir išmokstama. Skautai jėga!

nuotraukos


Lietuvos gimtadienį švenčiu išradingai

Ačiū dalyvavusiems foto akcijoje „Lietuvos gimtadienį švenčiu išradingai" ir pasidalijusiems šventine nuotaika.

nuotraukos


Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“

Sausio 13 d. 8.00 val. Ragainės progimnazijos languose sužibo vienybės ir atminimo žvakelės. Mokykla prisijungė prie visuotinės pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“.

nuotraukos


Rugsėjo 1-osios šventė „Svajonės ant aitvaro sparnų"

Rugsėjo 1-oji vėl sukvietė moksleivius į mokyklas.

nuotraukos


2020-2021 m.m.


Mokyklinis projektas „Tėvelių karjeros kelias“

Prieš rudens atostogas progimnazijos 1-2 klasių mokiniai vykdė mokyklinį projektą „Tėvelių karjeros kelias“. Mokiniai klasės valandėlių, pamokų metu kalbėjo apie tėvelių profesijas, diskutavo, kiek reikia mokytis, kad įgytum vieną ar kitą profesiją bei piešė savo tėvų profesinius portretus. Pasirengti projektui padėjo tėveliai. Jie papasakojo savo vaikams apie savo karjeros kelią: kodėl pasirinko turimą profesiją, kiek metų mokėsi. Klasių valandėlėse dalyvavo 2a kl. mokinio Domo ir 2b klasės mokinio Ernesto mamos. Domo mama papasakojo apie fotografo profesiją, o Ernesto mama – apie lopšelio/darželio auklėtojos profesiją. 2b klasės mokinio Ąžuolo tėveliai savo profesijas (ūkininko ir siuvėjos, mezgėjos bei namų šeimininkės) pristatė parengdami stendinį plakatą. Dėkojame tėveliams, aktyviai įsitraukusiems į projekto įgyvendinimą.

nuotraukos


Gamtamokslinis konkursas “Žinių traukinys”

Spalio 14 d. mūsų mokinukų komanda sudalyvavo, jau tradiciniame, gamtamoksliniame konkurse “Žinių traukinys”. Tik šiemet šis konkursas buvo kitoks - nuotolinis. Reikėjo pasukti galveles penkiose stotelėse. Nors prizinės vietos nelaimėjome, bet rezultatai visai neprasti.

nuotraukos


Mokinius supažindino su policininko profesija

Ragainės progimnazijos aštuntose klasėse lankėsi Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, supažindino mokinius su policininko profesija, policijos struktūra. Akcentavo, kokias asmenines, fizines savybes reikia ugdytis norint tapti policininku.

nuotraukos


Šviečiantys Ragainės linkėjimai Šiauliams

Ragainės progimnazijoje suorganizuotos kūrybinės dirbtuvės ,,Ruošiamės miesto gimtadieniui“. Mokiniai ant kompaktinių diskų rašė linkėjimus miestui 784-ojo gimtadienio proga. Iš nuoširdžiais žodžiais ir linksmais piešinukais išmargintų diskų sukurta meninė instaliacija „Šviečiantys linkėjimai Šiauliams“. Ragainės progimnazija sveikina šiauliečius su miesto gimtadieniu ir linki saulėtos nuotaikos visus metus.

nuotraukos


2019-2020 m.m.


Respublikinė mokinių pažintinė-praktinė konferencija „STEAM virusas“

Ragainės progimnazijos septintokės Ilzė Česnavičiūtė, Kotryna Vilčiauskaitė ir Viltė Rumbauskaitė bei bei šeštokė Gustė Lebrikytė dalyvavo respublikinėje mokinių pažintinėje-praktinėje konferencijoje „STEAM virusas“. Septintokės pristatė tyrimą "Socialinių tinklų populiarumas Ragainės progimnazijos bendruomenėje". Atliekant tyrimą ir rengiant pristatymą mokines konsultavo matematikos mokytoja Rimutė Jonaitienė. Gustė Lebrikytė pristatė projektinį darbą "Figūros koordinačių sistemoje", ją konsultavo matematikos mokytoja Daiva Vaitkevičienė.


Ragainės progimnazijoje „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE) tarptautinė programa įgyvendinama pirmi metai.

Joje dalyvauja 7 mokiniai, kurie siekia savo išsikeltų individualių asmeninio tobulėjimo tikslų. Tam, kad ugdytųsi visapusiška asmenybė, DofE apdovanojimų programos dalyviai vykdo tris skirtingas veiklas: užsiima savanoryste, lavina įgūdžius, dalyvauja aktyvioje veikloje. Įvykdžius užsibrėžtus tikslus, laukia rimtas išbandymas – 2 dienų, 1 nakties 20 km. žygis.
Ragainės progimnazijos DofE programos komanda – vadovai Giedrius Girdvainis ir Gintarė Sergejenkienė, 8 kl. mokiniai: Elžbieta Kaluinaitė, Džiugas Kaluina, Barbora Bakutytė, Simas Vitkus, Mantas Matulaitis, Džiugas Globys, Rytis Jaraminas. Įvykdę visas veiklas ir pasiekę tikslus, dalyviai gaus įgūdžių ir nuopelnų įvertinimo sertifikatą kartu su bronzos ženkleliu.
Linkime pirmiesiems raigainiškiams, dalyvaujantiems DofE programoje, atkaklumo ir sėkmės!

Barbora Bakutytė nuotraukos

Elžbieta Kaluinaitė nuotraukos

Džiugas Kaluina nuotraukos

Mantas Matulaitis nuotraukos

Rytis Jaramina nuotraukos

Simas Vitkus nuotraukos


Pilietiškumo ugdymo akcija „Laisvės vėjas“ Ragainės progimnazijoje

Šiauliai gyvi, Šiauliai juda ir ne tik ŠVIEČIA, bet ir ŠVENČIA. Ačiū Ragainės progimnazijai, ačiū Juventos progimnazijai! Ačiū mokytojai Ingrida bei jos ugdytiniams! Neįmantru, bet nuoširdu! Šaunuoliai! VIVAT ŠIAULIAI, VIVAT RAGAINĖ, VIVAT JUVENTA!

nuotraukos


STEAM diena Ragainėje

STEAM – spręsti praktines problemas pasitelkiant mokslo žinias, skaičiavimus ir inžinerinius sprendimus... nepamirštant dizaino.
Ragainės progimnazijos mokiniai pabandė atsakyti į klausimą „Koks lėktuvas skrenda toliausiai?“
Konstrukcine medžiaga pasirinkus A4 formato lapą (80 mg popieriaus) ieškota įvairių sprendimų. Konstruoti įvairūs lėktuvų modeliai, testuoti įvairių pločių sparnai, eksperimentuota su įvairiais lėktuvėlio paleidimo kampais.
Po daugybės lankstymų, šimtų testavimo skrydžių išrinkti toliausiai skridusieji lėktuvai (ir jų „pilotai“). Vėliau lenktyniauta taikliausio skrydžio rungtyje.
Toliausiai savo lėktuvėlį nuskraidino Matas L. (7a kl.), o taikliausiai - Tajus M. (6a kl.) Galiausiai laukė grožio paradas – rinkti originaliausio dizaino lėktuvai. Šioje kategorijoje triumfavo Vilius Z. (8a kl.), Rytė M. (6b kl.) ir Austėja U. (6a kl.)

nuotraukos


Pirmokų Šimtadienis

Vasario 12 dieną Ragainės progimnazijoje sukako šimtas dienų kai pirmokai peržengė jos slenkstį. Šimtadienis tradiciškai buvo griausmingas: kol pirmokų tėveliai žiūrėjo filmuką apie mokyklos ugdymo veiklas bei bendravo su administracija, pagrindiniai šventės kaltininkai aktų salėje siautėjo su burtininku Ozu, Varle ir Pepe Ilgakojine. Vėliau vaikai vaišinosi Šimtadienio keksiukais, fotografavosi, jiems buvo įteikti atitinkami pažymėjimai.

nuotraukos


Bendruomenės diktantas „Išsaugoti kalbą – išsaugoti tautą“

Ne vienerius metus mokykloje rašyti Bendruomenės diktanto susirenka nemažas būrys 5-8 klasių mokinių, mokyklos darbuotojų bei tėvelių. Ir šiemet buvo rašomas diktantas „Išsaugoti kalbą – išsaugoti tautą“, o labiausiai džiugina tai, kad savo mokykloje turime tikrai raštingų, neabejingų kalbai žmonių – ir vaikų, ir suaugusių. Tad sveikiname laimėtojus!
5-6 klasių laimėtojai:
I vieta – Nojus Kanapeckas, 6b
II vieta – Tėja Miltinytė 5b
III vieta – Kamilė Barzinskaitė 5a
7-8 klasių laimėtojai:
I vieta –Ilzė Česnavičiūtė 7a ir Patricija Žumbakytė 6a (rašė su šios grupės atstovais)
II vieta – Vilius Zinkevičius 8a I
II vieta – Domantas Barškėtis 7b
Suaugusiųjų grupės laimėtojai:
I vieta – Andrė Miltinienė (Tėjos Miltinytės mama)
II vieta – Laura Šurkuvienė (raštinės administratorė, Vido Šurkaus mama), Dalia Bočiuvienė (rusų kalbos mokytoja), Rima Jonaitienė (matematikos mokytoja), Akvilina Avlašenkienė (geografijos mokytoja)
III vieta – Jurgita Džiugienė (Aivaro Džiugio mama)

Be to, džiaugiamės, kad mūsų mokykloje mokytojai ir tėveliai save pasitikrina ne tik diktanto konkurse. Sveikiname šokio mokytoją Jūratę Vaitkienę, dalyvavusią mūsų Dailiojo rašto konkurse ir įrodžiusią, kad ir šiais technologijų bei skubos laikais galima išlaikyti labai gražią rašyseną.

nuotraukos


Dailiojo rašto konkursas „Mūsų žodžiai kalbai“

Sakoma, kad žmogaus rašysena atspindi žmogaus asmenybę, jo charakterį. Taigi kiek žmonių, tiek skirtingų raštų pavyzdžių. Smagu, kad į Dailiojo rašto konkursą „Mūsų žodžiai kalbai“ susirinko gausus būrys 2-8 klasių mokinių. O dar smagiau, kad turime nemažai labai gražiai ir gražiai rašančių.
Sveikiname laimėtojus!!!
2-4 klasių laimėtojai:
I vieta – Aistė Valinčiūtė 2a
II vieta – Justė Laurinavičiūtė ir Martynas Morkus 4a
III vieta – Luknė Grunskytė 4b
5-6 klasių laimėtojai:
I vieta – Rytė Medeckytė 6b
II vieta – Giedrė Globytė 5b
III vieta – Arijana Steponavičiūtė 5b
7-8 klasių laimėtojai:
I vieta –Ilzė Česnavičiūtė 7a
II vieta – Kristina Kasparova 7a
III vieta – Elžbieta Kaluinaitė 8a

nuotraukos


Ragainėje svečiavosi lietuvių rašytoja prozininkė Ilona Ežerinytė

Vasario 3 d. mokykloje svečiavosi ir su 6-8 klasių mokiniais bendravo lietuvių rašytoja prozininkė Ilona Ežerinytė. Ji gerai paaugliams žinomų knygų: „Sutikti eidą, „Šunojaus diena“, „Verksnių klubas“ ir „Skiriama Rivai“, autorė. Rašytoja pristatė akcijos „Metų knygos rinkimai 2019“ knygų paaugliams ketvertuką.

nuotraukos


Sausio 13 d.

Laisvės gynėjų dienos paminėjimas Ragainėje

nuotraukos


  1-4 klasių Kalėdinis karnavalas „Pasakos stebuklų šalyje“

Gruodžio 17-osios vakare mokykla ūžė nuo vaikų klegesio.  Šventę vainikavo diskoteka ir fotosesija su Kalėdų seneliu.

nuotraukos


Paramos akcija „Laimės keksiukai“

Gruodžio 12-13 dienomis Ragainės progimnazijoje vyko paramos akcija „Laimės keksiukai“, skirta onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams paremti.

nuotraukos


Adventas – tai susikaupimo ir apmąstymų metas prieš Kalėdas

Susirinkę į Advento rytmetį pradinių klasių mokiniai susikaupę klausėsi tikybos mokytojos Aušros Bagušytės pasakojimo apie Advento reikšmę ir tradicijas.

nuotraukos


Kalėdinės dirbtuvėlės

Gruodžio 12 dieną pažangios mamos ir mokytojos rinkosi į tradicines kalėdines dirbtuvėles Ragainės progimnazijoje. Čia jos iš polimerinio molio gamino labai saldžiai atrodančias dekoracijas šaukšteliams.

nuotraukos


Pasaulinė gyvūnijos diena

Penktokai sudalyvavo miesto viktorinoje Pasaulinei gyvūnijos dienai paminėti.

nuotraukos


Koučingo metodų naudojimas

Ragainės progimnazijoje vykdomas programos „Erasmus+“ K1 projektas „Increasing Student Success with Training Coaching“ („Koučingo metodų naudojimas siekiant geresnių mokinių ugdymo(si) rezultatų“). Mokytojų komanda rugsėjo 30 – spalio 11 dienomis lankėsi Turkijos mieste Izmire ir dalyvavo mokymuose, kuriuos vedė puikus lektorius, ES projektų konsultantas ir profesionalus koučeris Serkut Kizanlikli

Šį kartą koučeris atvyko į Lietuvą ir apsilankė Ragainės progimnazijoje. Visi mokyklos mokytojai turėjo galimybę dalyvauti seminare „Koučingo metodų taikymas ugdymo procese“. nuotraukos

Tęsiasi koučerio Serkut Kizanlikli turne Ragainės progimnazijoje. Po pietų jis surengė koučingo mokymus Šiaulių miesto švietimo darbuotojams. nuotraukos


Lapkričio 16 d. minima Tarptautinė tolerancijos diena

Ragainės progimnazija prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos švyturys“.
Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, jis rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Kaip švyturys reiškią saugų kelią laivams, taip ir tolerancija žmonių santykiuose reiškią gebėjimą išlaikyti pagarbą skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, religijos žmonėms.
Mokiniai klasių valandėlėse kalbėjosi apie toleranciją ir netoleranciją mūsų gyvenime. Savo požiūrį išreiškė ant popierinio laivelio užrašydami, kas jiems yra tolerancija. Laiveliai su mokinių pozityviomis mintimis „suplaukė“ prie švyturio – tolerancijos simbolio.
Meninė instaliacija „Tolerancijos švyturys“ mokyklos vestibiulyje primena apie tolerancijos poreikį ir mūsų bendruomenėje.

nuotraukos


Mokykloje vyksta Vertybių savaitė - Saugus eismas

Viena iš mokyklos prioritetinių vertybių – saugumas. Mokytojai ir tėvai rūpinasi vaikų saugumu, o ar patys mokiniai žino, kaip saugiai elgtis namuose, einant į mokyklą ir grįžtant iš jos? Apie tai su mokiniais kalbėjosi Menų mokyklos Saugaus eismo kabineto vedėjas Aidas Steponaitis. Mokiniams buvo priminta, kad už jų saugumą atsakingi ir jie patys. Pradinių klasių mokiniams vyko saugaus eismo pamokos klasėse. 5-6 ir 7-8 klasių mokiniai dalyvavo paskaitose. Ačiū lektoriui Aidui Steponaičiui už naudingas pamokas.

nuotraukos


Mokykloje vyksta Vertybių savaitė - Saugus internetas

Antradienį akcentuojama vertybė - saugumas. Gyvename taip, kad jau neįsivaizduojame savo dienos be interneto. O ar žinome, kaip elgtis virtualioje aplinkoje, kad būtume saugūs? Apie saugų internetą su 5-8 kl. mokiniais kalbėjosi kompanijos „Telia" atstovai.

nuotraukos


Kūrybinės praktinės dirbtuvės

Spalio 28 d. progimnazijoje vyko kūrybinės praktinės dirbtuvės „Atradimai mokykloje - efektyvių tiriamųjų, kūrybiškumą išlaisvinančių veiklų organizavimas“. Mokytojai iš įvairių Lietuvos mokyklų dalijosi patirtimi, inovatyviais ugdymo metodais, praktiniais pavyzdžiais, iniciatyvomis ugdant mokinių kūrybiškumą.

nuotraukos


Šmėklinės Ragainėje

Spalio 25 d. pertraukų metu fojė vyko fotosesija ir Baisiausio personažo rinkimai. Po 6 pamokų aktų salėje vyko muzikiniai Siaubo duetai.

nuotraukos


Tarptautinė mokytojų diena Ragainėje

Tarptautinę mokytojų dieną Ragainės progimnazijos mokytojai sutiko rudeniškai ir spalvingai. Mokinių savivaldos ir dramos būrelio „Po kauke“ mokiniai nuotaikingai pasveikino mokytojus.

nuotraukos


Ragainės progimnazijos bendruomenės žygis

Ragainės progimnazijos bendruomenė pamėgo žygius. Šis žygis po Kurtuvėnų apylinkes buvo puikus, kadangi oras dar rudeniškai malonus, nuotaika, einant su draugais, mokytojais, tėvais, gera. Girininkijoje žygeivių laukė mokytojos su kvapia aviečių ir mėtų arbata. Diena neprailgo.

nuotraukos


The Duke of Edinburgh’s International Award (DofE) Ragainėje

Ar Jums teko girdėti apie DofE? Jeigu dar ne, tai laikas išgirsti ir sužinoti. The Duke of Edinburgh’s International Award (DofE) yra tarptautinė daugiau nei 140-yje pasaulio šalių įgyvendinama savęs tobulinimo programa jaunimui, kurioje gali dalyvauti žmonės nuo 14 iki 25 metų. Dalyviai, padedami DofE vadovų, išsikelia asmeninio tobulėjimo tikslus ir atkakliai jų siekia. Galima siekti bronzos, sidabro ir aukso lygio.
Ragainės progimnazija jau turi DofE vadovus. Po intensyvių mokymų, vykusių Klaipėdoje, jais tapo Gintarė Sergejenkienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, ir Giedrius Girdvainis, etikos mokytojas.
Vadovai pasiruošę padėti savo mokyklos mokiniams tobulėti. Rugsėjo 16-27 d. programa bus pristatyta progimnazijos bendruomenei.

nuotraukos


Būrelių mugė

Kaip ir kiekvieno rugsėjo mėnesio pradžioje, Ragainės progimnazijoje šurmuliavo Būrelių mugė. Kaip ir praėjusi Mokslo metų pradžios šventė, šitoji taip pat buvo teatralizuota. Renginiui toną davė tradicinė žavioji konferansje Elžbieta ir naujai save atradęs, neprilygstamasis Timonas. (ko vertas buvo jo suvaidintas Drakonas!). Šis vaidmuo jam ko gero buvo lemtingas, iškėlęs į iki šiol neregėtas menines aukštumas.
Taigi renginio vedėjai vieną po kito kvietė mokytojus į scena.O pastarieji arba išdidžioje vienumoje, arba padedami mažųjų pagalbininkų pristatinėjo savo siūlomas veiklas. Scenoje kalbėjo, šoko, dainavo, blykčiojo, mirgėjo, skraidė lėktuvėliai, grojo, vaidino.... Beje į pasirodymą buvo įtraukti net ir atėję pažiūrėti tėveliai!
Žodžiu iš tos gausybės pasiūlymų belieka išsirinkti tą vienintelį teisingą.....

nuotraukos


Šiaulių dienos

Eisena puiki, užimta antra vieta. Sveikinimai visiems žygeiviams.

nuotraukos


Rugsėjo 1-osios šventė Ragainės progimnazijoje

Jau kuris laikas Rugsėjo 1-osios šventė Ragainės progimnazijoje tampa savotišku šou. Mažiau kalbų-daugiau veiksmo! Atrodo mokyklos vadovai atrado savotišką sėkmės formulę, kurios ištakos glūdi senovės Spartos filosofijoje. Lakoniškai. Bet įspūdingai.Jei pernai mokiniai galėjo stačiom galvom nerti į mokyklos stadioną užtvindžiusią putų jūrą, tai dabar visus atvykusius pasitiko lengvų burbuliukų fejerverkas!
Juos pūtė kas tik netingėjo: aštuntokai, tam pritaikytas aparatas.... Bet mokiniams bei jų tėveliams tai buvo ne motais - juos gaudė ir jais džiaugėsi visi!
Į gausiai susirinkusią publiką mokyklos stadione kreipėsi dramos būrelio „Po kauke" ugdytiniai. Vaikinai ir merginos jau tapo savotiškais tos srities profesionalais. Tiesiog miela žiūrėti kaip jie uždega bei valdo publiką: sako įžangines kalbas, organizuoja žaidimus, pristato oratorius.....O jų buvo nors ir nedaug, bet svarbūs, įtakingi, bei savi, mieli ir labai smagūs!
Tradiciškai į susirinkusius kreipėsi ir su naujais mokslo metais pasveikino mokyklos direktorė D.Vitkuvienė , savo apsilankymu pagerbė Švietimo skyriaus vedėja E.Minkuvienė, dovaną įteikė mūsų mielosios, gerosios, buvusios(deja jau) Lieporių gimnazijos moksleivės K.Šurkutė bei K. Žemgulytė.
O tikra bomba laukė šventės pabaigoje. Ragainės mokytojai šoko flešmobą bei savo pasirodymą baigė griausmingais fejerverkais! Vat taip vat! Kas nors gali geriau?!
Atsitokėję mokiniai, jų tėveliai bei mokyojai rinkosi į fotosesiją.... Mokslo metų šventė pavyko,buvo spalvinga,smagi ir įspūdinga.
Ačiū visiems dalyviams bei organizatoriams!

nuotraukos

nuotraukos


2018-2019 m.m.


5 - 8 klasių mokinių inžineriniai projektai

Karštoji birželio savaitė vainikuota - šiandien pristatyti 5 - 8 klasių mokinių inžineriniai projektai. Ragainės progimnazijos mokiniai vėl stebino kūrybiškumu, išradingumu ir originalumu. Idėjų mugėje pristatyti maketai, mokomieji žaidimai, ekologiški daržovių traškučiai, kompiuteriniai žaidimai ir mobiliosios aplikacijos. Džiugino išmanių gaminių gausa: nuo nuotoliniu būdu valdomų termometrų ir šiltnamių iki papildytos virtualios realybės objektų knygų pristatyme. Antroje renginio dalyje pristatyti technologijų, medijų ir tiriamieji darbai. Visus stebinusi diena reiškia tik vieną - kitais metais stebėsimės VĖL ir VĖL.

nuotraukos


Išleistuvės Ragainėje

 

Ketvirtokų atsisveikinimo šventė nuotraukos

Aštuntos klasės baigimo šventė nuotraukos

Aštuntos klasės baigimo šventė nuotraukos


Projektų diena mažiesiems inžinieriams

Birželio 6-oji – šiais mokslo metais svarbiausia diena Ragainės progimnazijos mažiesiems inžinieriams. Visą savaitę kūrę, konstravę, eksperimentavę – šiandien pradinių klasių mokiniai ir PUG auklėtiniai pristatė savo inžinerinius projektus: mažiausiųjų lėlių namai, pirmokų augalų nameliai, antrokų pirkinių maišeliai, trečiokų robotai ir ketvirtokų skraidyklės. Vaikai ir jų mokytojai vėl stebino savo išradingumu ir kūrybiškumu. Tegyvuoja inžinieriai! Tegyvuoja kuriantys vaikai!

nuotraukos


Padėkų šventė „Ragainės saulutės“

Ragainės progimnazijoje kasmet, mokslo metams artėjant į pabaigą, vyksta padėkų šventė „Ragainės saulutės“. Pasidžiaugiama mokinių ugdymosi pasiekimais ir laimėjimais konkursuose bei olimpiadose. Aktyviausi, ryškiausiai švietę bendruomenės nariai apdovanojami statulėlėmis „Ragainės Saulutė“. Šį kartą statulėlės atiteko 4 kl. mokiniui Kajui, 8 kl. mokinei Ūlai, inžinerijos mokytojai I. Donielienei, raštinės administratorei L. Šurkuvienei, valgyklos vadovei E. Jakubkienei.
Visos klasės buvo nominuotos už išskirtinį bruožą ir gavo saldų prizą – gražų ir gardų tortą.
Renginį nuspalvino dramos būrelio „Po kauke“ (vadovė S. Viluskienė), šokio studijos „Mega“ (vadovė J. Vaitkienė), muzikos būrelių „Gama“ (vadovė K. Rakštytė) ir „Muzikos garsai“ (vadovė R. Vaičaitienė) pasirodymai.

nuotraukos

nuotraukos

nuotraukos


Sporto šventė

Saulėtą ir tvankią gegužės dieną Ragainės progimnazijoje vyko Sporto šventė. Vienu metu įvairiuose mokyklos aikštelėse bei aikštėse varžėsi 5-8 klasių mokiniai. Kūno kultūros mokytojai L.Valiulienė ir A.Striška pakvietė mokinius išbandyti savo jėgas įvairiose rungtyse: baudų mėtyme, šuoliukuose su šokdyne, bėgimo, konceptų, smiginio, estafečių, lanko sukimo, bėgime.....Dideles aistras kurstė virvės traukimo varžybos, kurių finale susigrūmė 7a ir 8a klasių moksleiviai. Visose rungtyse dominavę aštuntokai labai norėjo laimėti ir čia, bet jaunesnieji jų kolegos pasirodė esą labai atkaklūs ir kiek.....sunkesni! Po įnirtingos kovos triumfavo septintokai. Atsigriebė 8a estafetėse ir individualiuose rungtyse, tapdami absoliučiai sportiškiausia mokyklos klase. 5-6 klasių estafečių varžybas laimėjo 6b klasės mokiniai.
Uždarymo ceremonijoje vienas po kito lipo ant prizininkų pakylos visų rungčių nugalėtojai ir prizininkai, o varžybų organizatoriai įteikė jiems diplomus. Taip pat didelis AČIŪ visiems mokytojams padėjusiems surengti šią puikią Sporto šventę!

nuotraukos


Projekto „PIN diena mokykloje“ renginys

Ragainės progimnazijoje vyko projekto „PIN diena mokykloje“ renginys. Šio edukacinio projekto sumanymas – autorių pamokos mokiniams apie piratavimo žalą ir teisėtus intelektinės nuosavybės naudojimo būdus. Pamoką vedė Donatas Ulvydas – kino filmų režisierius, buvęs mokyklos mokinys bei asociacijos LATGA atstovės. Donatas Ulvydas diskutavo su mokiniais ir mokytojais, kodėl negalima siųstis filmų bei muzikos iš nelegalių internetinių platformų – vogti kūrybos. Po renginio vyko šilti režisieriaus pokalbiai su buvusia klasės vadove K. Rakštyte, mokytojomis. Pasak D. Ulvydo, grįžti į savo mokyklą po daugelio metų, tai tarsi sugrįžti namo.

nuotraukos


Mokytojų nominacijų šventė

Mokinių tarybos iniciatyva suorganizuoti mokytojų nominacijų rinkimai. Kandidatus nominacijoms siūlė Mokinių taryba, o savo balsus atiduoti už norimą nominantą galėjo visi 5-8 klasių mokiniai. Balandžio 19 d. įvyko Mokytojų nominacijų šventė. Dramos būrelis „Po kauke", vadovaujamas mokytojos Svetlanos nesiliauja stebinęs ir džiuginęs savuosius stebėtojus. O mūsų žavioji konferansje Elžbieta ko gero pereina į visai kitą lygmenį - mes jau matome visą šou, kuriame ji pagrindinė vedėja, veikėja. Ir kas įdomiausia, visa tai ji daro užtikrintai, įtikinamai ir smagiai. Mokytojai gavo nominacijas, vieni geresnes, kiti galbūt mažiau,bet vis tik labai norisi pasidžiaugti mūsų aštuntokais: jų suvaidinti personažai buvo jaukūs, mieli, aktualūs ir įtikinantys. O kur dar metų praradimas - visi užgniaužę kvapą stebėjo anglų mokytojos, nuostabiausiosios Danutės palinkėjimus.... Tam tikras pauzes užpildė šokių studijos „Mega" pasirodymai.

nuotraukos


Kūrybinės dirbtuvėlės: Šv. Velykų margučiai

Ragainės progimnazijoje atsirado gera tradicija - prieš didžiąsias šventes mokyklos bendruomenei organizuojamos kūrybinės dirbtuvėlės. Taip buvo prieš Kalėdas, taip dabar ir prieš Velykas. Gaminti šventinius kiaušinius pakvietė ir veiklą suorganizavo technologijų mokytoja Aušra, dailės mokytoja Svetlana ir inžinerijos - Ingrida. Norinčių išreikšti savo kūrybinius sugebėjimus atsirado nemaža: mokyklos direktorė, pavaduotoja, mokytojos, pažangios mamos, išėjusios garbaus poilsio mokyklos veteranės. Buvo ir moksleivių. Kiekvienas jų gavo iš putplasčio pagamintą kiaušinį, kurį reikėjo dekoruoti panaudojant medžiagų skiautes, karoliukus, smeigtukus, juosteles bei kitas smulkmenas. Ir iš visų tų dalykų nagingose rankose gimė vienas už kitą gražesni kūriniai. Ne Faberže žinoma, bet vis tik!

nuotraukos


Menų diena Ragainėje

Balandžio 8 dieną Ragainės progimnazijoje vyko Menų diena. Po visą bulvarą pasklido „ragainiokai" lankydami architektūrinius, mažosios architektūros bei kitus meninius objektus. Kiekvienoje „meninėje" stotelėje jų laukė aštuntokai ir mokytojai. Čia vaikai turėjo išklausyti su objektu susijusią informaciją, atlikti improvizuotas užduotis.

nuotraukos


Gamtosauginė diena Ragainėje

Balandžio 2 dieną „ragainiokai" lydimi mokytojų bei auklėtojų keliavo Talšos ežero ekologiniu taku.

nuotraukos


Mokslo mėnuo Ragainės progimnazijoje baigėsi kelione po „Mokslo labirintą"

1-4 klasių mokinių komandos naudojosi išmanaus telefono QR programėle, vaikščiojo po „Mokslo labirintą" ir atlikinėjo užduotis.Dalyvių kelionė baigėsi kahoot viktorinos klausimais. Komandos buvo apdovanotos padėkomis ir saldžiais prizais. Mokslo labirintais vaikus vedžiojo mokytojos Nemira ir Gintarė.

nuotraukos


Mokslo mėnesio „Protų mūšis"

Visą mėnesį vykę renginiai, skiri tradiciniam mokyklos Mokslo mėnesiui, baigėsi Protų mūšiu. Jame tiksliųjų ir gamtos mokslų žinias pasitikrino net 14 komandų. Po papildomo turo paskelbtos laimėtojų komandos, kurioms įteikti prizai - dovanų kuponai žaidimui boulingo klube. O visi dalyviai džiaugėsi saldžiais prizais.

nuotraukos


Mokslo mėnuo: Edukaciniame užsiėmime „Porceliano raštai“

Kovo 22d. 3a ir 3b klasių mokiniai lankėsi Išmaniojoje mokykloje. Dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Porceliano raštai“. Užsiėmimas buvo įdomus, informatyvus ir kūrybingas. Visi namo parsinešė savų pačių dekoruotas lėkšteles.

nuotraukos


Mokslo mėnuo: J. Gutenbergo išradimas – spaudos presas

Ragainės progimnazijoje vykstant Mokslo mėnesiui, bibliotekoje mokiniai supažindinti su J. Gutenbergo išradimu – spaudos presu. Išradimu, pakeitusiu istoriją. Mokiniai patys bandė surinkti tekstą ir jį atspausdinti. Pavyko ne iš pirmo karto. Bet mokiniai kantrūs: bandė, rinko, spaudė...

nuotraukos


Mokslo mėnuo: Jaunųjų gamtininkų centre

Įpusėjus mokslo mėnesiui Ragainės progimnazijos septintokai aplankė Jaunųjų gamtininkų centrą. Vaikai atėjo ne tuščiomis-už surinktus Kaziuko mugėje pinigus buvo nupirkta skanumynų gyvūnams. Tiksliau Didžiosioms papūgoms. Ta pačia proga ragainiokai galėjo iš arti susipažinti su graužikais, ropliais, nariuotakojais ir ta pačia papūga. Palaikyti juos rankose, paglostyti.

nuotraukos

Išvyka į Jaunujų gamtininkų centrą 7a kl. mokiniams buvo ne tik galimybė daugiau pažinti gyvūnijos pasaulį, bet ir mokytis įveikti bet kokias baimes.

nuotraukos


Mokslo mėnuo: S.Daukanto gimnazijoje

Toliau vykstant mokslo mėnesio renginiams, mūsų mokyklos penktokai dalyvavo tiriamuosiuose-moksliniuose užsiėmimuose S.Daukanto gimnazijoje. Pasidaliję į grupes, mokiniai chemijos laboratorijoje tyrė spalvų sudėtį, dalyvavo robotų kovose,galvojo kaip padaryti,jog Saulės mieste būtų... daugiau saulės! Taip pat fotografijos studijoje rašė šviesa, biologijos kabinete atliko bandymus su daržovėm. Užsiėmimų pabaigoje, visų grupių lyderiai apibendrino savo tyrinėjimų rezultatus.

nuotraukos


Mokslo mėnuo: „Aušros" muziejuje

Ragainės progimnazijos 5b klasės moksleiviai lankėsi Šiaulių „Aušros" muziejuje kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime. Čia vaikai susipažino su virvelinės keramikos istorija, archeologiniais radiniais. Taip pat pademonstravo puikią nuovoką ir žinias.Naudodami senąją keramikos technologiją nusilipdė savo puodelį.

nuotraukos


Mokslo mėnuo: Lieporių gimnazijoje

Lieporių gimnazijoje šeštokams teko pabūti chemikais ir biologais. Buvo labai smagu.

nuotraukos


Mokslo mėnuo: gamykloje „Baltik Vairas"

Šiandien šeštokai apsilankę dviračių gamykloje „Baltik Vairas" stebėjo dviračių surinkimą, dažymą, pakavimą. Nuotaika puiki, įspūdžių daug.

nuotraukos


Mokslo mėnuo: Sferinis kinas

5-8 kl. mokiniai žiūrėjo sferinį kiną. Žiūrovai turėjo galimybė ne tik žiūrėti, bet ir pasijusti neįtikėtinų bei neapčiuopiamų įvykių dalyviais. Sferinis kinas su savo projekcine sistema skatina mokinius įsisavinti kuo daugiau informacijos. Kad tai nebūtų tik teorija, mokomoji informacija pateikiama ne tik spalvingais vaizdais, nuostabiais garso efektais, įtaigiais balsais, bet ir įdomesniu 360° kampo formatu.

nuotraukos


Mokslo mėnuo: „Mokslo šou“

Kovo mėn. progimnazijoje vyksta tradicinis Mokslo mėnuo. Studentai iš Vilniaus surengė ragainiškiams „Mokslo šou“. Efektingi bandymai, pateikti lengva pramogų forma, nepaliko abejingų mokinių. Daugelis norėjo patys pamėginti atlikti eksperimentus ar bent iš arti pažiūrėti, kaip viskas vyksta.

nuotraukos


Mokslo mėnuo: Išmaniojoje mokykloje

Ketvirtokai Išmaniojoje mokykloje susipažino su 3D spausdintuvų įvairove, praktiškai išbandė programėlę 3D Grafika. Mokiniai sumodeliavo stalo žaidimo kauliuką, stebėjo, kaip spausdintuvas jį gamina. Dabar kiekvienas iš jų turi savo žaidimo kauliuką.

nuotraukos


Mokslo mėnuo: išmaniojoje 3D laboratorijoje

Startavo Mokslo mėnuo Ragainėje - gausybė mokslo renginių visą kovo mėnesį. Šiandien nuo ankstyvo ryto netilo šurmulys Šiaulių universitete. Ir antrokai, ir trečiokai, ir šeštokai mokėsi ir emocijomis dalinosi universiteto išmaniojoje 3D laboratorijoje. Puikus ir prasmingas laikas.

nuotraukos


Kaziuko mugė

Kovo 4 dieną praūžė ir nuvilnijo Ragainės mokyklos koridoriais tradicinė Kaziuko mugė.Visas pirmas aukštas tapo improvizuota turgaviete, kur mažieji ir didesnieji prekiautojai siūlė įvairius gardumynus bei gražumynus. Mokyklos foje veikė kūrybinės dirbtuvėlės, čia visi norintys galėjo pasigaminti atviruką.

nuotraukos


Renginys „Iš praeities per dabartį į ateitį"

Vasario 27 dieną Ragainės progimnazijos penktokai Patricija, Kotryna, Rusnė, Adomas ir Lukas su istorijos mokytoja Loreta šauniai leido popietę svečiuose Romuvos progimnazijoje. Jie pademonstravo savo istorinį ir infotechnologinį išmanymą edukaciniame renginyje „Iš praeities per dabartį į ateitį". Uždarbis - žinios ir tai, ko nežinojo, saldainiai, padėka ir knyga „Lietuvos 100 - mečio kelionė". Na, ir aišku, gera nuotaika.

nuotraukos


Gamtos pamoka „Šviesos šaltiniai"

Šeštokų gamtos pamoka „Šviesos šaltiniai" vyko Aušros muziejuje. Mokiniai įtvirtinę žinias iš edukatorės pasakojimų, išmoko nusilieti po žvakelę sau.

nuotraukos


„Knygų bičiulių šventė"

Sausio 15-ąją visi mokiniai buvo sukviesti į „Knygų bičiulių šventę“, atskirai vykusią pradinių klasių mokiniams, o vėliau - vyresniesiems. Džiugu, kad mūsų mokiniai labai nuoširdžiai, įdėmiai gilinasi į knygų paslaptis, ieško tikrųjų vertybių. Valanda aktų salėje praėjo turiningai, bandant atsakyti į klausimus, kaip knyga gali būti mūsų draugas, patarėjas, gali mus nukelti į įdomų pasaulį - kartais nerealų arba dar visai nežinomą, o kartais tokį artimą ir gerai pažįstamą. Šventės metu pasidžiaugta projekto „Augu skaitydamas“ dalyviais, apdovanota net 10 šauniausių skaitytojų. Lietuvių patarlė teigia: „Kas skaito knygas, tam netrūksta gero draugo“. Linkime, kad kuo daugiau mūsų bendruomenės narių tokį draugą surastų.

nuotraukos


Trispalvė Ragainė

Visą savaitę ragainiokai rungėsi išmone ir kūrybiškumu derindami rūbuose tautines spalvas bei akcentus.

nuotraukos


Paroda - fotografijų ciklas „100 profesijų"

Sausio 23 dieną Ragainės progimnazijoje buvo atidaryta paroda - fotografijų ciklas „100 profesijų". Paroda buvo organizuota mokyklos Karjeros ugdymo specialistės J.Damskienės iniciatyva. Joje dalyvavo ir fotografijų autorė bei sumanytoja E. Aleksandravičienė. Ji papasakojo apie parodos idėją ir kaip buvo kuriamos fotografijos. Po to jaunieji fotografijos mėgėjai galėjo pabendrauti su fotografe, užduoti klausimus.

nuotraukos


Ugdymo karjerai diena

Sausio 18 dieną Ragainės progimnazijos aštuntokai lankėsi Šiaulių profesinio rengimo centre. Mokiniai susipažino su siūlomomis įvairiomis profesijomis bei patys praktiškai išmėgino siuvėjų, sekretorių ir baldų restauratorių darbus. Ugdymo karjerai dieną 6b kl. mokiniai aplankę Šiaulių darbo rinkos ir mokymo centrą susipažino su kirpėjo, siuvėjo, manikiūristo, slaugytojo padėjėjo, barmeno, floristo, mechaniko ir vairuotojo profesijomis. Įspūdžių daug, nuotaika puiki

nuotraukos


Sausio 13 - oji.

Ši diena jau niekada nebus eilinė. Ji visada primins Laisvės kainą. Penktadienio rytą Ragainės aštuntokai dalyvavo miesto moksleivių pilietinėje akcijoje Laisvės gynėjams atminti. Auštantis rytas, stingdantis šaltis ir žodyje "LAISVĖ" moksleivių sudėtos šiltai plevenančios žvakelės - nuostabi iliustracija šiai svarbiai dienai pažymėti.

nuotraukos


Kalėdinė pasaka visai šeimai

1-4 klasių ir dramos būrelių „Teatriukas“ ir „Po kauke“ Kalėdinė pasaka visai šeimai „Coliukės sparnai“

nuotraukos


Akcija „Pasikvieskime į mokyklą Kalėdas“

Ragainės progimnazijoje Mokinių taryba organizavo akciją „Pasikvieskime į mokyklą Kalėdas“. Ačiū dalyvavusiems ir kūrusiems linksmą, šventinę nuotaiką. Ačiū balsavusiems ir padėjusiems išrinkti kalėdiškiausius ragainiškius. Sveikiname laimėtojus. Visiems ragainiškiams linkime šiltų ir jaukių Kalėdų.

nuotraukos


Betliejaus Taikos ugnis

Ragainės progimnazijos bendruomenė sulaukė prasmingos kalėdinės dovanos iš skautų.Ta dovana – tai į Šiaulius atkeliavusi Betliejaus Taikos ugnis.
Betliejaus ugnies simbolinė akcija skirta žmonijos taikai ir brolybei. Ji buvo pradėta 1986 m. Austrijoje radijo ir televizijos transliuotojo ORF iniciatyva. Kasmet ypač pasižymėjęs vaikas iš Austrijos keliauja į Palestiną ir Betliejuje uždega žvakę, kuri lėktuvu specialioje kapsulėje transportuojama į Vieną.
Iš pradžių ugnis yra platinama po visą šalį, o vėliau ir po Europą. Šią Betliejaus Taikos ugnies nešimo užduotį visose šalyse atlieka tų valstybių skautai. Akcijos tikslas – pasiekti kuo daugiau žmonių ir paskatinti kiekvieną aktyviai kurti taiką savo aplinkoje.

nuotraukos


Adventas – susikaupimo ir apmąstymų apie tai, kas iš tikro yra svarbu, laikotarpis.

Ragainės 8-okai buvo pakviesti pamąstyti, kokios vertybės jiems yra svarbios. Apie vertybių skalę mokiniai kalbėjosi su Šiaulių universiteto kapelionu Arūnu Jankauskiu, Šiaulių vyskupijos Jaunimo centro jaunimo veiklų ir ateitininkų organizacijos koordinatore Laura Pasavodskyte ir tikybos mokytoja Aušra Bagušyte.

nuotraukos


Paramos akcija „Laimės keksiukai 2018"

Dėkojame visiems, dalyvavusiems paramos akcijoje „Laimės keksiukai 2018“: kepusiems keksiukus, juos pardavusiems ir pirkusiems. Ypač dėkojame už paramą Martyno Mockaus (3a kl.) tėvams, už aktyvumą 8a ir 8b klasės mokiniams ir klasių vadovėms Loritai Valiulienei, Sigitai Statkienei, bibliotekininkei Sandrai Vileikienei. Visų pastangų dėka Ragainės progimnazijos surinkta auka – 1131 euras.
DĖKOJAME UŽ JŪSŲ GERUMĄ.

nuotraukos


Kalėdiniai burbulai

Kai parduotuvių vitrinos ir lentynos mirgėte mirga nuo kalėdinių papuošimų įvairovės, turbūt retas kuris susimąstome, kad galėtume, norėtume ir rastume laiko namus papuošti savo pasigamintomis dekoracijomis. Pasirodo, tokių yra nemažai. Į Ragainės progimnazijoje suorganizuotas Kalėdinių burbulų dirbtuves susirinkusios mokytojos ir mokinių mamos, noriai ir kruopščiai dekoravo burbulus. Dailės mokytoja Svetlana ir technologijų mokytoja Aušra savo kūrybiškumu ir gera nuotaika sugebėjo įkvėpti visas dirbtuvių mokines. Visos džiaugėsi pasigamintais spalvingais ir prabangiais - nėriniais, karoliukais ir aukso atspalviu žėrinčiais burbulais.

nuotraukos

nuotraukos


Ragainiškių žiemos žygis

Ragainės progimnazijos bendruomenė šeštadienį iš ryto rinkosi į sutartą vietą Kurtuvėnuose. 70 žmonių grupė patraukė link Jautmalkės. Ragainiškiai jautėsi saugiai, žingsniuodami pažliugusiais, o vietomis slidžiais miško keliais, nes juos vedė Žemaitijos skautų organizacijos Šv. Jurgio skautų draugovės draugininkas Giedrius Girdvainis, kuris šiuos kelius takelius jau išvaikščiojęs daugybę kartų. Kas sugebėjo užmiršti žygiui ne visai palankaus oro keliamus nepatogumus, galėjo pasigrožėti nuostabia, žiemoti besiruošiančia gamta. 8 km. maršrutas: Kurtuvėnai – Jautmalkė – Laisvučiai – Kurtuvėnai neprailgo. Žygeiviai buvo ištvermingi, šypsenos nedingo nuo veidų, vieni kitiems tiesė pagalbos ranką, kai reikėjo lipti į slidoką įkalnę ar leistis nuo jos. Žygio iniciatorė mokyklos direktorė Dinara Vitkuvienė, propoguojanti sveiką gyvenimo būdą, visiems buvo pavyzdys, kad nežiūrint nepalankių aplinkybių, reikia siekti užsibrėžto tikslo. O be to, dar ir pasirodė, kaip atsakingiausia, bendruomeniškiausia ragainiškė: surado nepatyrusias žygeives, kurios, sustojusios išsipilti iš batų vandens ir pasikeisti permirkusių kojinių, atsiliko nuo eisenos. Visi pasiekė finišą, kur laukė mokytoja Sigita su karšta mėtų, surinktų iš savo sodo, arbata ir medumi. Šis ragainiškių žygis buvo pirmas, bet ne paskutinis. Viena iš mokyklos prioritetinių vertybių – sveikata. Aktyvus poilsis gamtoje – pats geriausias būdas jai stiprinti. Tad nepaslėpkime kuprinių labai giliai spintose.

nuotraukos


Languota diena

Stilius – saviraiškos galimybė, kūrybiškumo forma. Langučiai – linksma ir nuotaikinga! Pabūkime languoti.

nuotraukos


Spalvotų kojinių diena

Stilius - saviraiškos forma. Kojinės gali tapti išraiškinga aprangos detale.

nuotraukos


Mokykloje vyko akcija „Pasikvieskime į mokyklą Kalėdas“

Ačiū dalyvavusiems. Buvo smagu matyti mokykloje tiek žmonių, jau gyvenančių šventinėmis nuotaikomis. Išrinkime kalėdiškiausius ragainiškius: pradinių klasių mokinius, 5-8 klasių mokinius, mokytojus ir darbuotojus.

nuotraukos

nuotraukos

nuotraukos


Kalėdos Ragainėje prasideda

Kiekvieną lapkritį tas pats klausimas: o kaip šį kartą?.. Šį kartą TAIP. Ir su kiekvienais metais panikos vis mažiau. Nes komanda NEREALI.

nuotraukos


Dailininko Andruso Joono parodoje „Mindsurfer vol.5"

Per Kultūrinę pažintinę dieną Ragainės progimnazijos 5b klasės mokiniai lankėsi Dailės galerijoje, kur turėjo galimybę pamatyti estų dailininko Andruso Joono parodą „Mindsurfer vol.5" . Šis menininkas garsėja kaip performanso, tapybos, video meno sintezuotojas. Jo parodos – tai egzistenciški, įvairiomis meno rūšimis išplėtoti pasakojimai, kuriuose persipina labai asmeniški išgyvenimai ir mitinės vizijos. Galerijos darbuotoja Ernesta Šimkienė papasakojo vaikams apie dailininko kūrybą, diskutavo apie meną, jo poveikį žmonėms. Penktokai blykstelėjo įdomiom mintim bei atsakymais. Vėliau buvo proga išreikšti ir savo kūrybinius sugebėjimus: iš planšetėse esančių paveikslų fragmentų surasti tikrą, apibūdinti jose vaizduojamus simbolius. Pačioje apsilankymo pabaigoje vaikai buvo nuvesti į kūrybines dirbtuves kur galėjo susikurti bei pasigaminti ženkliuką.

nuotraukos


„Aušros" muziejuje

„Aušros" muziejuje nusilieta žvakelė šeštokams primins įdomų edukacinį užsiėmimą, kuriame jie sužinojo žvakių atsiradimo istoriją, simboliką, liejimo būdus.

nuotraukos


Viktorina „Be tabako gyveni – rūpesčių mažiau turi!“

Visi žinome, kad rūkymas yra kenksmingas. Ir mokiniai, dalyvavę viktorinoje „Be tabako gyveni – rūpesčių mažiau turi!“, skirtoje Tarptautinei nerūkymo dienai, susimąstė apie rūkymo žalą.

nuotraukos


Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?"

Vokiečių kalba yra viena iš tarptautinio bendravimo kalbų, kurios galima mokytis ir Ragainės progimnazijoje. Per kalbą sužinome apie tos šalies žmones, jų papročius. Plačiau susipažinti su vokiečių kalba ir kultūra padeda progimnazijoje organizuojami renginiai. Šiuo metu mokykloje vyksta vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“ Tai puiki galimybė susipažinti su vokiečių kalba. Mokiniai, kurie mokosi vokiečių kalbą, papuošė kabinetų duris vokiškais žodžiais, kurie susiję su tuo mokomuoju dalyku. Taip norėta atkreipti kitų mokinių dėmesį į vokiečių kalbą. Visą savaitę per pertraukas skamba vokiška muzika, mokiniai gilina vokiečių kalbos žinias. „Kalba- tai miestas, kurio statybai kiekvienas žmogus, gyvendamas žemėje, atneša savo akmenį". (R. V. Emersonas)

nuotraukos


Šmėklinės Ragainėje

Iš moliūgų gaminama ne tik sriuba... Piešti galima ne tik ant popieriaus ar sienos... Veiksmas VYKSTA

nuotraukos


Konstruotojo diena Ragainėje

Konstravimas - kruoštumo reikalaujantis darbas. Tuo įsitikinio mokiniai iš popieriaus pagal iškarpas konstruodami burbulus. Bet kiek džiaugsmo, kai pavyksta iš daug smulkių detalių sudėti dailų burbulą! Šitie gražūs burbulai dar džiugins visus, kai į mokyklą atkeliaus Kalėdos.

nuotraukos


Sveikatingumo diena Ragainės progimnazijoje

Sveikatingumo dieną Ragainės progimnazijoje mokiniai išklausė Visuomenės sveikatos centro specialistės paskaitos apie sveiką mitybą, dalyvavo mankštos pamokėlėse, po to kartu su klasės draugais gamino ir ragavo salotas, ruošė vaisių ir daržovių kokteilius.

nuotraukos


Tarptautinė Mokytojų diena Ragainėje

Tarptautinės Mokytojų dienos proga Ragainės progimnazijos mokytojai buvo pakviesti į sveikinimų koncertą. Nepasveikinto neliko nei vieno mokytojo - visiems buvo skirti personalizuoti nuotaikingi sveikinimai.
Dėkojame dramos būrelio „Po kauke“ aktoriams ir vadovei Svetlanai Viluskienei.

nuotraukos


Ragainės progimnazijos moksleiviai dalyvavo žygyje „Atrask šimtmečio paveldą Šiauliuose"

Tęsiantis Judumo savaitei Šiauliuose, Ragainės progimnazijos moksleiviai dalyvavo Turizmo ir informacijos centro organizuotame žygyje „Atrask šimtmečio paveldą Šiauliuose". Užsiregistravo 11 komandų. Ragainės progimnaziją atstovavo dvi komandos - „Raganitos" bei „Iš lempos". Dalyviams buvo išdalyti lapai su juose pavaizduotais pastatų fragmentais. Komandos turėjo surasti tuos pastatus ir jų fone nusifotografuoti. Pirmųjų trijų komandų laukė ekskursija į „Rūtos" saldainių fabriką. Likusios komandos gavo saldžiuosius prizus.

nuotraukos


Sporto diena Ragainėje

Kasmet Europoje rugsėjo 16-22 dienomis minima didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Šia kampanija siekiama paskatinti išbandyti įvairias susisiekimo automobiliais alternatyvas. 2018 metų judumo savaitės šūkis- „Pasirink ir judėk". Mūsų mokyklos aštuntokai ir septintokai dalyvavo pėsčiųjų žygyje su gide aplink Talkšos ežerą. Mokiniai sėkmingai įveikė 9 km. trasą .

nuotraukos


Būrelių mugė

Dar vis tebegalvojantys, ką veikti po pamokų, pasidairę po Būrelių mugę, tikrai galėjo išsirinkti. Siūlomos veiklos ir menus mėgstantiems (dailės, floristikos, teatro, šokio, muzikos būreliai), ir sportuoti norintiems (sportinių žaidimų, irklavimo būreliai), ir inžinerija besidomintiems (kompiuterinių technologijų, modeliavimo, konstravimo būreliai). Telieka pasirinkti veiklas pagal savo pomėgius ir po pamokų prasmingai leisti laiką su bendraminčiais bei išmokti naujų dalykų.

nuotraukos


Šiaulių dienų 782 šventinė eisena

Spalvingoje šventinėje Šiaulių miesto 782 gimtadienio eisenoje „Ateitis mūsų“ dalyvavo ir Ragainės progimnazijos mokiniai bei mokytojai.

nuotraukos


Rugsėjo 1-osios šventė Ragainės progimnazijoje

Nespėjus daugiau ar mažiau pasidžiaugti gan lietinga vasara, šiek tiek mažiau lietinga Rugsėjo 1-oji vėl sukvietė moksleivius į mokyklas. Pasipuošę, pilnais glėbiais gėlių į Ragainės progimnazijos kiemą sugužėjo ir „ragainiokai" bei jų tėveliai.
Į susirinkusius mokinius kreipėsi ir su naujais mokslo metais pasveikino mokyklos direktore D. Vitkuvienė. Sveikinimo žodžius tarė Šiaulių miesto tarybos narys A. Šedžius, ŠUG ir Lieporių gimnazijų atstovai. Po oficialiosios dalies visi norintys galėjo sudalyvauti fotosesijoje, kuriai vietą paruošė ir dekoratyviniais rudeniniais elementais papuošė technologijų mokytoja A. Mikulienė. Už tai jai AČIŪ!

nuotraukos

nuotraukos


Archyvas

Renginių nuotraukos 2017-2018 m.m.


 


Į viršų Į viršų ^

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Šiaulių miesto savivaldybė, © Lidija Zaikina, 2020